Hân Doğal Sabunlar 

Hân Doğal Ürünler

Hân Doğal S./missabun.com

SABUN YAPIMIN TARİHİ

Sabun genel olarak bitkisel ya da hayvansal yağlardan üretilir. Üretimde genellikle sıcak presleme ya da ektraktion yöntemiyele elde edilen değersiz yağlar kullanılmaktadır. Sabun üretimde kullanılan yağların başında bitkisel yağlar gelmektedir, bunlar hindsitan cevizi yağı, palm çekirdeği yağı, defne yağı, zeytin yağı, ayçiçeği yağı, mısır yağı, soya fasülyesi yağı ve hayvansal iç yağ olan donyağı, domuz yağı, ya da kemiklerden elde edilen yağlar kullanılmaktadır.

Üretim esnasında yukarıda bahsi geçen yağların yanı sıra bir baz olan, sodyum hydoksit (NaOH) ya da potasyum hydroksit (KOH) kullanılmaktadır. Yağlar bu bazların içinde kaynatırlır ve sabunlaşma işlemi başlatılmış olunur. Bu yönteme edilen kimyada Sabunlaşma tepkimeleri denilir. Eskiden bazlar yerine Soda ya da Potas kulanılmaktaydı ve sabun üretimi genel itibarıyla büyük kazanlarda yapılılırdı. Artan nufus ve paralelinde talebin artmasıysa fabrikatsiyon üretimine geçilmiştir. Ama hala günümüzde eski yöntemlerle üretim yapan küçük işletmeler bulunmaktadır.

Genel itibarıya Sabun üretimi iki farklı yöntemle yapılmaktadır. Bunlar Kaynatma yöntemi ve Soğuk Yöntemidir.

DOĞAL EL YAPIMI LAVANTALI SABUNUMUZ:

Doğal lavantalı sabunumuzun içeriğinde renklendirici,sertleştirici,beyazlatıcı,koruyucu madde veya ek gliserin katılmamaktadır.Sabunumuz sızma zeytinyağı ve bazı bitki yağlarından elde edilmektedir.Sabunumuz soğuk Yöntemi ile imalat edilmiş olup yaklaşık olarak 1,5-2 ay bekledildikten sonra satışa sunulur.Stok bilgisi için veya Sipariş için Whatsapp'dan bizlere yedi gün yirmidört saat (7/24) ulaşabilirsiniz/yazabilirsiniz. Whatsapp : 0534 436 62 39 .

Sabunumuzun içeriği:

 • Lavanta Çiceği
 • Lavanta Yağı
 • Doğal Gliserin
 • Doğal Vitamin ve Mineraller

Biliyor muydunuz?

Doğal vitamin ve mineraller sabunlaşma sırasında kendiliğinden sabun içerisinde oluşmakta olup,soğuk yöntem ile imalat edildiğinden dolayı sabun içerisindeki yararlı bakteriler,vitaminler ve mineraller barınmaktadır.

Lavanta'nın birçok faydası vardır.Özellikle cilt ve terapi faydaları bilinmektedir.Ayrıntılı bilgiye birçok kaynaklardan ulaşabailirsiniz.

DEFNELI DOĞAL EL YAPIMI SABUNUMUZ:

Doğal Defneli sabunumuzun içeriğinde renklendirici,sertleştirici,beyazlatıcı,koruyucu madde veya ek gliserin katılmamaktadır.Sabunumuz sızma zeytinyağı ve bazı bitki yağlarından elde edilmektedir.Sabunumuz soğuk Yöntemi ile imalat edilmiş olup yaklaşık olarak 1,5-2 ay bekledildikten sonra satışa sunulur.Stok bilgisi için veya Sipariş için Whatsapp'dan bizlere yedi gün yirmidört saat (7/24) ulaşabilirsiniz/yazabilirsiniz. Whatsapp : 0534 436 62 39 .

Sabunumuzun içeriği:

 • Defne Yaprağı
 • Defne Yağı
 • Doğal Gliserin
 • Doğal Vitamin ve Mineraller

Doğal Biberiyeli sabunumuzun içeriğinde renklendirici,sertleştirici,beyazlatıcı,koruyucu madde veya ek gliserin katılmamaktadır.Sabunumuz sızma zeytinyağı ve bazı bitki yağlarından elde edilmektedir.Sabunumuz soğuk Yöntemi ile imalat edilmiş olup yaklaşık olarak 1,5-2 ay bekledildikten sonra satışa sunulur.Stok bilgisi için veya Sipariş için Whatsapp'dan bizlere yedi gün yirmidört saat (7/24) ulaşabilirsiniz/yazabilirsiniz. Whatsapp : 0534 436 62 39 .

Sabunumuzun içeriği:

 • Biberiye Bitkisi
 • Biberiye Yağı
 • Doğal Gliserin
 • Doğal Vitamin ve Mineraller

Bizi Instagram üzerinden takip edebilrisiniz:

Bizimle Facebook ile arkadaş olabilirsin:

Facebook Sayfalarımızı Takip Etmek için;

Hân Ev Yapımı Doğal Sabun Facebook Sayfası İçin Yukardaki bağlantıya tıklayınız.

Kampanyalardan Duyurulardan Herkesten önce sen haberdar olmak veya Promosyon Kodlardan yararlanmak istemezmisin? :) 

Tek yapman gereken Aşağıdaki Bağlantıya tıkladıktan sonra gerekli alanları doldurmak.Ütselik üye olan herkes www.haangrup.com üye giriş sayfasına giriş yapabilir ve ürünler hakkında detaylı bilgi sahibi olabilir.(Ücret,kargo,sipariş bilgileri yer almakta olup,öncelik üyelerimize aittir.)

Bu web sayfası www.haangrup.com 'a aittir. haangrup.com ile beraber yürütülmektedir. Bu web sayfası Ev Yapımı Doğal Sabun Tanıtımı için oluşturulmuştur,bilginize sunarız.

Bizi Tercih ettiğiniz için veya zaman ayırdığınız için Teşekkür ederiz.